Masti un Torņi

LATSTAB ražo dažāda spektra un pielietojuma torņus un mastus:
– Apgaismojums (Apgaismes masti ar stiprināmo platformu, apgaismes masti ar paceļamo un nolaižamo iekārtu, prožektoru apgaimes masti ar kāpšliem).
– Atjaunojamā enerģija (Tērauda sekciju meteoroloģisķie masti, vēja ģenerātoru masti līdz 30 metriem).
– Transports (Tramvaja vadus balstošie stabi)
– Telekomunikācijas (Tērauda sekciju telekomunikāciju torņi)
– Zibens uztvērēji – masti.

Mūsu ražošanas komanda strādā ciešā sadarbībā ar mūsu klientiem, lai sniegtu projekta un produkcijas sākotnējā dizaina nevainojamu izpildi. Uzņēmuma ražotne ir sertificēta atbilstoši EN 1090 standartam un aptver visu konstrukcijas izgatavošanas ciklu, sākot no izmantoto materiālu izsekojamības un komplektējošo detaļu apstrādes (t.sk. urbšanas, griešanas, virsmas sagatavošanas, galvanizēšanas, krāsošanas).
Lai aizsargātu tēraudu no apkārtējās vides ietekmes, tērauds tiek apstrāts ar karstās cinkošanas metodi atbilstoši standartam, kas reglamentē cinka pārklājumus EN ISO 1461.

Apgaismes masti

Konusveida vai tubulāri tērauda masti paredzēti gaismas ķermeņu instalācijai lielā augstumā, parasti tiek uzstādīti vietās, kur ir nepieciešams lielas platības āra apgaismojums:
– Sporta un atpūtas laukumi
– Stadioni
– Lidostas
– Autostāvvietas
– Ostas
– Citas industriālās zonas

Visos šajos objektos, drošība ir ļoti svarīga, un tehniskā projekta ekspertīze ir būtiska. Tādēļ projekta ietvaros mūsu speciālisti spēj tehniski projektēt apgaismes mastu sistēmas ņemot vērā dažādus svarīgus konstrukciju ietekmējošus faktorus – gaismas ķermeņa un vēja ātruma radītās slodzes, konstrukcijas svars utt.
Mēs piedāvājam dažādus risinājumus, lai atvieglotu apgaismes mastu montāžas, apkalpošanas un gaismekļu uzstādīšanas procesu. Mastu konstrukcijā var tikt iekļauta zibens aizsardzības sistēma, pacelšanas un nolaišanas iekārta, vai kāpnes ar aizsargājušo resti un platformu. Mūsu ražotnē mēs spējam ražot mastus līdz pat 30 metriem garumā.

 
Meteoroloģiskie masti

LATSTAB izgatavo meteorologiskos mastus, kas ir paredzēti kā nesošās konstrukcijas dažādu vēja monitoringa iekārtu uzstādīšanai. Šie masti tiek izmantoti vēja parkos, vēja ātruma mērijumu veikšanai noteiktās lokācijas, kurās nākotnē ir plānots uzstādīt vēja ģenerātora mastus. Vēja mērījumu atskaite par noteiktu periodu ir vienīgais reālais pamatojums vēja ģeneratora projekta dzīvotspējai, jo atspoguļo parametrus no kuriem ir atkarīga plānotās vēja turbīnas produktivitāte.

Piedāvājam izgatavot meteoroloģiskos mastus saskaņā ar pasūtītāja tehnisko projektu, papildus iekļaujot arī masta komplektējošos elementus:
– Zibens aizsardzības sistēmas
– Pamati meteoroloģiskiem mastiem
– Anomometru stiprināšanas kronšteini
– Drošības sistēmas

Lai aizsargātu tēraudu no apkārtējās vides ietekmes, tērauds tiek apstrāts ar karstās cinkošanas metodi atbilstoši standartam, kas reglamentē cinka pārklājumus EN ISO 1461.

Vēja ģeneratoru masti

Izgatavojam nelielus vēja mastus turbīnam līdz 10 kW ar hidrauliskās nolaišanas un pacelšanas sistēmu.

Galerija